Pon.-Pt. 10:00 - 17:00

Sob.: 10:00 - 13:00

 

email  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

telefon +48 508 382 844

Blog

brama garażowa

Na co zwrócić uwagę przy wyborze bramy garażowej?

Wybór bramy garażowej powinien być umotywowany przynajmniej kilkoma cechami, które powinniśmy brać pod uwagę. Musimy pamiętać o jej trwałości, bezpieczeństwie użytkowania czy parametrach izolacyjnych, czy sposobie zabezpieczenia przed włamaniem. Nie bez znaczenia będzie jej estetyka i poziom zabezpieczenia przed ewentualnym włamaniem. Brama musi także pasować do budynku i jego otoczenia.

Czytaj więcej...

parapet

Parapety zewnętrzne - jakie wybrać?

Parapety zewnętrzne chronią dom przed utratą ciepła, mury przed zawilgoceniem i ewentualnymi problemami z pleśnią czy grzybami. Wybór parapetu nie powinien być przypadkowy. W jaki sposób go wybrać, aby spełniał swą funkcję ochronną?

Czytaj więcej...

Parapet

Parapety wewnętrzne - jakie wybrać?

Okno jest nie tylko ozdobą, ale i ważnym elementem wyposażenia domu. Jego nieodłączną częścią jest parapet, który nie tylko stanowi zwieńczenie całości, ale także pełni praktyczną funkcję. Ich wybór nie należy do najprostszych, a to za sprawą wielu odmiennych parametrów, które podczas zakupu należy wziąć pod uwagę. Czym należy się więc kierować przy ich zakupie?

 

Czytaj więcej...

brama segmentowa

Zalety bram segmentowych

Porządna brama garażowa jest podstawowym warunkiem bezpieczeństwa naszego samochodu. Jej prawidłowy dobór pozwala także na sprawne i bezproblemowe korzystanie z garażu. Im lepiej dana brama jest dopasowana do potrzeb, tym mniej czasu zajmuje przygotowanie auta do startu oraz ostateczne zakończenie jazdy. Pomocnym rozwiązaniem, które niewątpliwie ułatwia korzystanie z garażu, jest możliwość zdalnego otwierania bramy. Nie trzeba wtedy wysiadać z samochodu, aby otworzyć sobie wejście do garażu, lecz można to zrobić z wnętrza pojazdu. Przyspiesza to zarówno wyjazd, jak i wjazd.

Czytaj więcej...

drzwi wewnętrzne

Jak wybrać dobre drzwi wewnętrzne?

Wiele osób remontujących lub wykańczających mieszkanie bądź też biuro zwraca uwagę nie tylko na cenę i wygląd poszczególnych materiałów i produktów, ale również na inne parametry. Jednym z takich produktów są drzwi wewnętrzne. Producenci stolarki drzwiowej mają w swojej ofercie dużą ilość zróżnicowanych produktów, dzięki czemu każdy bez problemu może wybrać odpowiednie dla siebie drzwi. Jak jednak wybrać model, który będzie nie tylko atrakcyjny wizualnie, ale również funkcjonalny? Podpowiadamy poniżej.

Czytaj więcej...

moskitiery

Rolety kontra moskitiery. Co wybrać?

Osoby urządzające swój nowy dom, często zastanawiają się, jak zaaranżować w nim okna. Część z nich decyduje się na zamontowanie rolet zewnętrznych, coraz więcej osób montuje w oknach też moskitiery. Czy warto decydować się na oba rozwiązania, czy może lepiej wybrać tylko jedno z nich? Sprawdźmy!

Czytaj więcej...

brama przesuwana

Gdzie sprawdzi się brama garażowa przesuwna?

Osoby, które decydują się na budowę własnego domu, często chcą, by miał on przyległy garaż. Nic w tym dziwnego – właściciele aut wiedzą, jak korzystnie na żywotność samochodu wpływa parkowanie go pod dachem, gdzie wilgoć i mrozy nie mają dostępu. Pojazd wolniej traci na wartości, przede wszystkim jednak o wiele wygodniej korzysta się z niego wszystkim domownikom. Nie każda działka i nie każda kubatura domu pozwalają jednak na zamontowanie tradycyjnie otwieranej bramy garażowej. Warto wtedy zastanowić się nad bramą przesuwną.

Czytaj więcej...

okna

Okna PCV czy drewniane?

Gdy musimy wymienić okna w swoim domu, lub gdy dopiero go budujemy, stajemy przed dylematem, co wybrać: okna drewniane czy plastikowe. Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety, którym warto przyjrzeć się bliżej.

Czytaj więcej...