Pon.-Pt. 10:00 - 17:00

Sob.: 10:00 - 13:00

 

email  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

telefon +48 508 382 844

Gdzie sprawdzi się brama garażowa przesuwna?

Osoby, które decydują się na budowę własnego domu, często chcą, by miał on przyległy garaż. Nic w tym dziwnego – właściciele aut wiedzą, jak korzystnie na żywotność samochodu wpływa parkowanie go pod dachem, gdzie wilgoć i mrozy nie mają dostępu. Pojazd wolniej traci na wartości, przede wszystkim jednak o wiele wygodniej korzysta się z niego wszystkim domownikom. Nie każda działka i nie każda kubatura domu pozwalają jednak na zamontowanie tradycyjnie otwieranej bramy garażowej. Warto wtedy zastanowić się nad bramą przesuwną.

Brama przesuwna, czyli jaka?

Brama przesuwna składa się z pionowych paneli połączonych przegubowo, które poruszają się po szynie, w kierunku boku garażu. Panele są wytrzymałe i odporne na uszkodzenia. Dodatkowo w środku wypełnia się je twardą pianką izolującą, dzięki czemu stają się jeszcze trudniejsze do sforsowania dla potencjalnego złodzieja, a dodatkowo zapobiegają uciekaniu ciepła z garażu. Bramy garażowe przesuwne mogą być otwieranie ręcznie, lecz większość osób decyduje się na napędy elektryczne i możliwość otwierania bramy pilotem.

Zalety bramy przesuwnej

Główną zaletą bramy przesuwnej jest to, że nie przed garażem niepotrzebne jest miejsce do otwierania, świetnie więc sprawdza się w przypadku małych działek. Brama garażowa przesuwna może też zastąpić bramę uchylną lub rolowaną. Te z kolei wymagają sporo miejsca w przestrzeni stropowej garażu, którą nie każdy garaż ma. Tam, gdzie mamy do czynienia z niewielkim nadprożem lub skośnym dachem, brama przesuwna zdecydowanie ułatwia korzystanie z garażu, łatwiej też ją zamontować, niż rozwiązania sufitowe. Kolejną jej zaletą jest to, że daje się ją delikatnie uchylić, nie wpuszczając do środka zbyt wiele chłodu, gdy chce wejść przez nią człowiek. Bramy sufitowe nie dają tej możliwości. Bramy przesuwne są ponadto wykonywane nawet do najbardziej nietypowych wjazdów, na indywidualne zlecenie. Klienci mają do wyboru więc wiele różnych wzorów i kolorów paneli, mogą też samodzielnie decydować o ilości i umiejscowieniu przeszkleń.