Pon.-Pt. 10:00 - 17:00

Sob.: 10:00 - 13:00

 

email  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

telefon +48 508 382 844

Na co zwrócić uwagę przy wyborze bramy garażowej?

Wybór bramy garażowej powinien być umotywowany przynajmniej kilkoma cechami, które powinniśmy brać pod uwagę. Musimy pamiętać o jej trwałości, bezpieczeństwie użytkowania czy parametrach izolacyjnych, czy sposobie zabezpieczenia przed włamaniem. Nie bez znaczenia będzie jej estetyka i poziom zabezpieczenia przed ewentualnym włamaniem. Brama musi także pasować do budynku i jego otoczenia.

O czym koniecznie powinniśmy pamiętać, wybierając bramę garażową?

Jednym z ważnych elementów będzie sposób jej otwierania, który powinien brać pod uwagę wielkość działki oraz podjazdu i usytuowanie garażu. Z pewnością bardzo ważne jest, aby nasza brama garażowa działała bezawaryjnie i bezproblemowo przez wiele kolejnych lat, w związku z tym powinniśmy przed dokonaniem wyboru zagłębić się w ich rodzaje i właściwości związane z użytkowaniem. Brama musi mieć solidną konstrukcję i wyróżniać się trwałością dlatego warto zwrócić uwagę na wszystkie jej parametry techniczne.

Bramy garażowe powinny być również energooszczędne, co może być szczególnie ważne jeśli garaż stanowi część bryły budynku. Wówczas powinny one nie dopuszczać do nadmiernej utraty ciepła. Oczywiście w garażu zazwyczaj jest chłodniej, jednak nie może to wpływać na resztę domu.  Doskonały komfort termiczny można osiągnąć dzięki zastosowaniu wysokiej jakości materiałów, a także odpowiedniemu uszczelnieniu całości.

Najlepsza brama garażowa dla Ciebie

Liczy się sposób otwierania, który będzie dla Ciebie wygodny, jednak przeważająca większość osób decyduje się obecnie na bramy automatyczne, co ułatwia wprowadzenie samochodu do środka np. w czasie deszczu czy innych nieprzyjemnych warunków pogodowych. Musimy jednak dopytać o ewentualne konieczne prace serwisowe, gdyż pamiętajmy, że mechanizm otwierania bramy będzie się zużywał, pewne elementy trzeba będzie regularnie konserwować, a inne od czasu do czasu wymienić. Oczywiście warto postawić na trwały system, jednak i tak pamiętajmy, że to tylko mechanika i może mieć pewne wady.