Pon.-Pt. 10:00 - 17:00

Sob.: 10:00 - 13:00

 

email  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

telefon +48 508 382 844

Jak wybrać dobre drzwi wewnętrzne?

Wiele osób remontujących lub wykańczających mieszkanie bądź też biuro zwraca uwagę nie tylko na cenę i wygląd poszczególnych materiałów i produktów, ale również na inne parametry. Jednym z takich produktów są drzwi wewnętrzne. Producenci stolarki drzwiowej mają w swojej ofercie dużą ilość zróżnicowanych produktów, dzięki czemu każdy bez problemu może wybrać odpowiednie dla siebie drzwi. Jak jednak wybrać model, który będzie nie tylko atrakcyjny wizualnie, ale również funkcjonalny? Podpowiadamy poniżej.

Drzwi wewnętrzne

Mówiąc o drzwiach wewnętrznych, wyróżnia się ich dwa rodzaje: wewnątrzlokalowe i wejściowe wewnętrzne. Drzwi wewnątrzlokalowe oddzielają poszczególne pomieszczenia w obrębie domu, mieszkaniu lub biurze. Jedną z rzeczy, na które warto zwrócić uwagę podczas ich wyboru, jest sposób otwierania się (rozwierane, jedno- i dwuskrzydłowe, harmonijkowe, czyli składane oraz przesuwne) i kierunek otwierania się (na zewnątrz pomieszczenia i do wewnątrz). W przypadku małych pomieszczeń lepiej wybrać modele otwierające się na zewnątrz. Ciekawą opcją są także drzwi harmonijkowe oraz przesuwne, które otwierają się, przesuwając wzdłuż ściany. Takie modele pozwalają zyskać dodatkową przestrzeń.

W przypadku ciemnych pomieszczeń, na przykład korytarza, warto pomyśleć o drzwiach z przeszkleniami. Taki dodatkowy element sprawi, że światło, chociaż częściowo będzie doświetlać ciemne pomieszczenie, poprawiając jego estetykę i zmniejszając zużycie energii elektrycznej. Innym parametrem, o którym warto pomyśleć, jest izolacja akustyczna. Jest to istotne zwłaszcza w przypadku pomieszczeń, w których zależy nam na ciszy, np. sypialnia, biuro w mieszkaniu. Zwiększoną ochronę przed niepożądanymi hałasami mogą dać tzw. drzwi przylgowe. Są to drzwi posiadające specjalne wcięcie, umożliwiające jeszcze lepsze przyleganie do ościeżnicy i zatrzymywanie dźwięków. Takie drzwi zwiększają również izolację akustyczną.

Drzwi wejściowe wewnętrzne

Tę grupę drzwi nazywa się również „drzwi wewnątrzklatkowe”. Wykorzystuje się je głównie w blokach i wieżowcach, a także w domach jednorodzinnych. Tego typu drzwi powinny dawać maksymalną ochronę przed czynnikami zewnętrznymi, chłodem i hałasem. Wykonuje się je najczęściej z drewna, materiałów drewnopochodnych, aluminium i stali. Na rynku są dostępne modele o zwiększonej izolacji akustycznej i termicznej. Kosztują one co prawda więcej, lecz w zamian otrzymuje się drzwi zapewniające ogromny komfort.