Pon.-Pt. 10:00 - 17:00

Sob.: 10:00 - 13:00

 

email  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

telefon +48 508 382 844

Zalety bram segmentowych

Porządna brama garażowa jest podstawowym warunkiem bezpieczeństwa naszego samochodu. Jej prawidłowy dobór pozwala także na sprawne i bezproblemowe korzystanie z garażu. Im lepiej dana brama jest dopasowana do potrzeb, tym mniej czasu zajmuje przygotowanie auta do startu oraz ostateczne zakończenie jazdy. Pomocnym rozwiązaniem, które niewątpliwie ułatwia korzystanie z garażu, jest możliwość zdalnego otwierania bramy. Nie trzeba wtedy wysiadać z samochodu, aby otworzyć sobie wejście do garażu, lecz można to zrobić z wnętrza pojazdu. Przyspiesza to zarówno wyjazd, jak i wjazd.

Bramy garażowe można oczywiście podzielić na kilka rodzajów, które charakteryzują się różnymi właściwościami. Istnieją wśród nich:

  • bramy uchylne
  • bramy rozwierane
  • bramy rolowane
  • bramy segmentowe

Każdy z tych podtypów bram garażowych wyróżnia się ze względu na to, w jaki sposób się go otwiera. Sugeruje to już sama nazwa. Podczas otwierania bram uchylnych całe wejście zmienia położenie z pionowego na poziome. Bramy rozwierane składają się natomiast z dwóch skrzydeł, które otwiera się na oścież. Ciekawym wariantem jest też brama rolowana. Jest się ona w stanie sprawnie zwijać i rozwijać. Jednym z lepszych wyborów, jakie można podjąć w związku z wyposażeniem swojego garażu, jest jednak zdecydowanie się na segmentową bramę wjazdową ze Świebodzina.

Charakterystyka bramy segmentowej

Bramy segmentowe odznaczają się praktycznie samymi zaletami. Są zarówno niezwykle estetyczne, jak i bardzo przystępne, jeśli chodzi o koszty. W przypadku bram segmentowych nie mamy więc do czynienia z problemem polegającym na tym, iż za atrakcyjne wizualnie rozwiązanie trzeba ponieść wysoką cenę. Bramy segmentowe są w stanie zapewnić dwa w jednym. Umożliwiają one także dość prosty montaż, który da się wykonać praktycznie w każdym garażu, niezależnie od tego, jakiego rodzaju jest ten ostatni.

Z bramami segmentowymi nie trzeba się obawiać, że nie znajdziemy produktu, który będzie spełniał nasze oczekiwania. Wśród tego typu bram istnieje bowiem bardzo duża różnorodność, dzięki której można dobrać takie rozwiązanie, które będzie nam najlepiej odpowiadać. I to pod każdym możliwym względem. Zarówno jeśli chodzi o kolory, jak i wzory paneli tworzących bramę segmentową. Doskonałym wyjściem może być chociażby dobranie barwy elementów do elewacji domu. Dzięki takiemu rozwiązaniu da się uzyskać świetną aranżację, która nie tylko ułatwi codzienne wjeżdżanie i wyjeżdżanie z garażu, lecz także będzie cieszyć oczy.

Kolejną niewątpliwą zaletą bramy segmentowej jest to, że posiada ona właściwości termoizolacyjne. Jeżeli jest ona wypełniona pianką poliuretanową, to przyczynia się do ocieplenia garażu. Jest to przydatne szczególnie wtedy, gdy miejsce przechowywania samochodu jest zrośnięte z całym domem. Nie ma wtedy ryzyka, iż przez bramę garażową będzie uciekać ciepło. Pianka poliuretanowa nie jest jednak jedynym, co zabezpiecza bramę segmentową przed niekorzystnymi czynnikami. Równie ważną rolę odgrywa ocynkowanie. O ile warstwa termoizolacyjna chroni garaż przed zimnem, ocynkowanie zabezpiecza bramę przed niekorzystnym wpływem trudnych warunków atmosferycznych.

Brama segmentowa jest też o tyle dobrym rozwiązaniem, że umożliwia różne sposoby otwierania. Najlepszą opcją jest oczywiście zdecydowanie się na automatyczną bramę sterowaną za pomocą pilota. Jeśli jednak nie chcemy wybrać takiego produktu chociażby ze względu na wyższe koszty lub upodobanie do tradycyjnych rozwiązań, możemy także zdecydować się na bramę segmentową otwieraną standardowo, za pomocą klamki.

Podsumowując, nietrudno uznać, że brama segmentowa posiada same zalety. Można ją dopasować do swojego domu tak, aby zarówno estetycznie się prezentowała, jak i służyła w praktyczny sposób.